נעמי גלילי - מרצה ומנחה הורים וזוגות, מתמחה במשפחות חדשות.

שיתוף של שבת

קו נעמי גלילי

שנאת חינם

זכיתי לכתוב את השיתוף הזה רגע לפני צום תשעה באב. האמת, איני אישה מסורתית. והאמונה שלי היא בכוח גדול מאיתנו, המשתקף בכל בני האדם, בהתאמה ליכולת שלנו ולאמון שלנו בעצמנו. בכל מקרה, רבים ממכריי צמים ועל כן חשבתי לבדוק במה דברים אמורים.

גיליתי שזהו אחד הצומות העיקריים והחשובים, וכי הסיבה לצום היא אירועים קשים שקרו לעם היהודי בסמוך לתאריך וכוללים, בין היתר, את חורבן בית המקדש הראשון והשני.

חז"ל אומרים שבית המקדש הראשון נחרב משום עבודה זרה, גילוי עריות ושפיכות דמים. ואילו בית המקדש השני נחרב בעוון שנאת חינם.

שנאת חינם היא מונח שמקורו ביהדות, הוא מבטא שנאה לא עניינית שבה אדם שונא אדם או קבוצה אחרת ללא כל סיבה עניינית, רק בשל העובדה שיש לו או להם תפיסה אחרת ששונה משלו, או השתייכות לקבוצה שונה. (ויקיפדיה)

ואלה שמות האנשים, שלדעתי יצומו וגם זה לא יכפר על העוולות שעשו, עושים ויעשו כי אנחנו בחרנו בהם:

 

לא, לא אצום. אני מאמינה בדרכים אחרות לאהוב או להצר כשאני מרגישה שחלפה בי ולו מחשבה קטנה על שנאת חינם, וגם לי זה קורה לפעמים, אפילו ממש עכשיו, נוכח הרשימה הזו. ואולי לא לחינם….טיפולי המרה הם טיפולים מסוכנים, מזיקים לעיתים עד לכדי אובדן הדעת, דיכאון ועלולים להסתיים בהתאבדות. טיפולי המרה כוללים, בין היתר : הרעבה (צום),שהייה במתקן כליאה סגפני ("חיידר" מבודד למען התקרבות להשם), מתן כדורי הרגעה/הרדמה פסיכיאטריים המיועדים לבעלי חיים (טיפול תרופתי) ואף הזרקה של חומרים כימים לאיבר המין תוך צפייה בתמונות זימה (טיפול בהלם). יצירתי, לא? אה, ולא לשכוח שכל הטיפולים נעשים על ידי לא אחרים מאשר רבנים (!). לא, לא רופאים, חלילה. רבנים. הלא "טיפול" חשוב שיתבצע על ידי איש מקצוע מתאים.

טיפול בהגדרתו, מטרתו להקל על חולה. איני חולה. גם לא חבריי. עד כמה שידוע לי, להיות לסבית או הומו, לא מוגדר כשם של מחלה בספרי רפואת הגוף או הנפש. לא עוד, לפחות. לא במדינת ישראל. איזו זכות יש לכם לאמר למי מאיתנו להשתנות מהיסוד?! ועוד בכוח?! מרגישה אכולת שנאה כרגע. אבל היי, אני רק בת אדם. מקווה בשבילכם ש"המחלה" פסחה על בתיכם. ממש כמו אז בימי מצרים העתיקה. ואם לא, מהרו ומשחו את משקוף ביתכם בדם או שאולי תצומו או משהו… ואולי, סתם אולי, מין רעיון כזה, תאהבו ככה סתם. את כל מי שיש לו רק אהבה בלב. בלי קשר להגדרה…

אז למה התמונות ? ולמה לא מספיק רק שמות ? כי אני אדם חזותי וארצה לזכור את הפרצופים האלה.

שבת מנוחה מלאה באהבת חינם.

נעמי

להצטרפות אל קבוצת הווטסאפ "שיתוף של שבת" לחצו כאן

נעמי גלילי

נעמי גלילי - ליווי משפחות והדרכת הורים

מוסמכת מכון אדלר ואשת חינוך בכירה. נעמי עוסקת בהדרכה הורית בקבוצות ובאופן פרטני בקליניקה בקריות ובת"א, מרצה במסגרות שונות להורים וזוגות צעירים. אני מזמינה אתכם להתלוות אלי במסע להפיכת אתגרים אלה של תחילת הדרך, לדרך של התפתחות, גדילה, אהבה, רוגע וביטחון.
שתפו עם הורה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

מאמרים בנושא הדרכת הורות

המעבר הזה מומלץ מגיל 10 חודשים בערך, והוא מעבר לא פשוט עבור הורים. כהורים, נידרש במעבר הזה לשאול את עצמנו האם בעינינו הילד שלנו כבר יכול להיות ניזון באופן בלעדי מאוכל מוצק. כאן מתחילות "מחשבות אכילה" שלנו לגבי ילדינו, שבמידה וניתן להן מקום של כבוד והיגיון בריא, יאפשרו לילדינו לחיות חיים שלמים ללא מחשבות/הפרעות אכילה. …

שיתוף של שבת

הגעתם עד לכאן, אז בואו נדבר...

קו נעמי גלילי