נעמי גלילי - מרצה ומנחה הורים וזוגות, מתמחה במשפחות חדשות.

שיתוף של שבת

קו נעמי גלילי

שבת שלום , הפעם אני משתפת מטיול לנבכי הנפש. בקליניכיף אני עובדת לא מעט עם קלפים, מסוגים שונים ובהזדמנויות שונות. אין הרבה אנשים שיודעים שתחילת דרכי המקצועית היתה כמעט כולה היאחזות בפתיחות קלפים מסוג אושו זן טארוט. פתיחות קלפים בשילוב עם אמון בעצמי, אומץ ואישה אחת אוהבת ומאמינה. הקלפים הללו אינם עוסקים בחיפוש עתידות או שאלות על אלה שאינם עוד, אני חושבת שפשוט ביקשתי למצוא עוד חיזוק או אמונה בדרך. 

השבוע החלה חופשת חנוכה, בתי הספר בחופש, מה שמפנה לי זמן לעבודה פרטנית בשעות היום, ולקריאה. מצאתי את עצמי חוזרת ונפגשת עם אותה חפיסת קלפים של אז, מביאה אותה למפגשים אישיים, עבודה בסדנה וגם אלי… בשעת לילה מאוחרת, נכון יותר לאמר, לפנות בוקר "השעה שבה כל האנרגיות משוחררות ומתפנות אלייך כי כולם ישנים", כך נוהגת לתאר זוגתי את הזמן הזה, כשהגשם בחוץ מתחזק ונחלש בעוצמות משתנות וכמו מעסה את הגוף, עמעמתי אורות, הדלקתי נרות, מילאתי בלון מים חם (כזה של הזקנים), הצטיידתי בשמיכה עבה ויצאתי למרפסת, עם חפיסת הקלפים.

בעודי מערבבת את הקלפים, אני חושבת לעצמי, בדיוק כמו אז, עוד חיזוק ואמונה בדרך. איני נמצאת כרגע בשום צומת בחיים, אין בי שאלות הרות גורל, ותוך כדי ערבוב, מתחוורת לי בבהירות תמונה… כנראה… אולי… מחשבה שהיתה אי שם בראשי, נראה כי המתינה לנקודה הזו בזמן בה תציג את עצמה שוב בפניי, בהירה וברורה. פרסתי את החפיסה והתחלתי להוציא בזה אחר זה את הקלפים. תוך חיפוש יסודי סביב אותה תמונה, עברתי מסע בקלפים. לא אלאה בכל הפרטים, על אף שאני בטוחה שאתם סקרנים, כן אשתף בתובנה, ב"מפתח", בקלף האחרון, תמונתו כאן לפניכם, ובין היתר, כך כתוב :"הקלף הזה מרמז שאתה בנקודה, שבה עולם של אפשרויות נפתח בשבילך…השכל יוכל לקבל כל גבול בכל מקום. אך המציאות היא שמטבעו לקיום לא יכול להיות כל גבול, כי מה יהיה מעבר לגבול? – שוב עוד שמים. שמים על גבי שמים זמינים למעוף שלך…" אז אני מתכוונת ליהנות מהמעוף, ובהחלט להצטרף להזמנה שבקלף "לחגוג את הפלאים המגוונים של הנוף הנפרש בפניי". מבטיחה לעדכן בפרטים, כיוון שעכשיו אני רק מתחילה להפוך חלום-למחשבה-לרעיון-לתכנית-לביצוע, כזו אני… פרקטית 

מזמינה אתכם לחלוק איתי באהבה את הקלף, הלא אתם כבר כאן. עופו על על האפשרויות הבלתי מוגבלות שלכם, עופו על הפוטנציאל הבלתי מוגבל שלכם ותיהנו מהנוף.

שלכם,

 נעמי

להצטרפות אל קבוצת הווטסאפ "שיתוף של שבת" לחצו כאן

נעמי גלילי

נעמי גלילי - ליווי משפחות והדרכת הורים

מוסמכת מכון אדלר ואשת חינוך בכירה. נעמי עוסקת בהדרכה הורית בקבוצות ובאופן פרטני בקליניקה בקריות ובת"א, מרצה במסגרות שונות להורים וזוגות צעירים. אני מזמינה אתכם להתלוות אלי במסע להפיכת אתגרים אלה של תחילת הדרך, לדרך של התפתחות, גדילה, אהבה, רוגע וביטחון.
שתפו עם הורה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

מאמרים בנושא הדרכת הורות

מה עושים שהילד תופס אתכם על חם.. לא נעים בכלל. זה ממש מביך כשילד תופס אותנו באמצע אקט ולא משנה בן כמה הוא/היא. הרגישות שלך לשמוע מבין הדברים את הצורך של הבת שלך להבין מאוד נוגע ללב. הכנות שלך עוד יותר…..
זוגות יקרים, אנחנו הופכים להיות הורים ברגע ההחלטה להרות. הרבה לפני שהתינוק מגיע לעולם, אנחנו מתחילים ל"קנן". מי במחשבות ומי בפועל. אספתי כמה נקודות להתייחסות לפני הצטרפות יורש/ת העצר. זה הזמן להתחיל לשאול את עצמנו כמה שאלות ולהכין את עצמנו עד כמה שאפשר לעתיד לבוא….

שיתוף של שבת

הגעתם עד לכאן, אז בואו נדבר...

קו נעמי גלילי