נעמי גלילי - מרצה ומנחה הורים וזוגות, מתמחה במשפחות חדשות.

שיתוף של שבת

קו נעמי גלילי

שיתוף של לידה מחודשת

אני חייבת להודות שמהרגע בו הבשלתי לכדי החלטה לחזור ולכתוב אותי כאן, חשופה, אני עושה כל שביכולתי להתרחק מהמחשב… פתאום חשוב לי לעשות כושר (מה שלא עשיתי 7 שנים), להכין אוכל (למי בדיוק? אני גרה לבד), לנקות את הבית (המבריק כבר מנקיונות), לענות להודעה (לא דחופה), להתקשר לחברה (כבר דיברתי עם כולן)…. בקיצור, לא פשוט היה לי להתיישב כאן מולכם עכשיו. לא פשוט, ועם זאת בוער. למי מכם שכבר מכיר אותי, ואת השיתוף של שבת, אני יודעת שנעלמתי… ולמי שלא, מוזמן לגלול בערך חצי שנה אחורה בפייס…

אז אני כאן, אחרי חצי שנה בה עברתי (ועודי עוברת) פרידה ופירוק של המשפחה הפרטית שלי מזה 18 שנים. פירוק והרכבה מחדש… של עצמי ושל המשפחה החדשה המתהווה : בנותיי ואני. אני חייבת להודות שהקורונה במובן הזה, היתה עבורי זמן יעיל להתפרק ולהתחבר מחדש. הרגע הזה בו העולם עצר מלכת, בנסיבות מצערות מאוד, אפשר לי לנהל את המשבר הזה. במובן הזה, אני מרגישה שאני ברת מזל. ליבי ליבי על משפחות העוברות סוג כזה של טלטלה ונדרשות להתמודד איתן בתוך מירוץ חיים מטורף ומציאות שלא עוצרת או סובלנית להתמודדות עם משבר.

במישור האישי, אני מתמודדת בלא מעט חזיתות. ברובן, הן נחלת כלל הזוגות הנפרדים/מתגרשים : חלוקת רכוש, הסדרי ראייה וכדומה. במקום הפרטי שלי, ולאור הנסיבות הייחודיות, אני נדרשת בהתמודדות נוספת, מאתגרת, כואבת וייחודית למצבי – הכרה במעמדי כאם לבתי (הלא ביולוגית). העובדות היבשות הן שמעמדי כהורה לא הוסדר משפטית לאורך שנות הגידול, וכרגע נעשות פעולות משפטיות על מנת להסדיר את העניין. פעולות אלה כרוכות בלא מעט כאב. קרה לכם פעם שהרגשתם שאתם צריכים להוכיח את ההורות שלכם? שהייתם צריכים להוכיח שהייתם שם? שדאגתם? שתפקדתם כהורים? מול החמות שלכם? אולי מול בני/בנות הזוג שלכם? מול הגננת? אולי אפילו מול הילדים שלכם? מול עצמכם? אז זה זה. רק בבית משפט. מול אנשים שלא מכירים אתכם. בתהליך בו אתם נדרשים להביא הוכחות לשנים של הורות. לא לרגע אחד בו הייתם שם בדיוק כשהילד נפל, ואיזה מזל שכך כי אחרת היה נפתח לו הראש וזה לא היה נגמר רק בסימן כחול, אלא ממש להוכיח שהייתם שם שנים: לילות, ימים, גנים, בתי ספר, חברים, להביא מסמכים, תמונות, הצהרות של אנשי חינוך וטיפול שיעידו שהייתם הורים.

בהתמודדות הכואבת והפרטית שלי, הכרתי לא מעט אנשים העוסקים בתחום : אנשי טיפול, משפטנים, עובדים סוציאליים ועוד. למדתי את התחום לעומקו, רוחבו ושורשיו ונפגשתי במספר רב של משפחות המתמודדות עם קשיים דומים. בחודשים האחרונים, אני שמחה לשתף אתכם על שיתופי פעולה עם משרדי עורכי דין במרכז ובצפון, העוסקים בתחום דיני משפחה על גווניו השונים: גישור, הורות משותפת, הורות פרק ב' , תיאום והסדרי ראייה, עריכת הסכמי זוגיות והסכמי הורות משותפת ועוד. קשרים אלה, נוצרו מתוך צורך עז ובמטרה אחת ברורה – גיוס כל הצדדים לשיתוף פעולה למען בריאותם הנפשית ורווחתם של הילדים שנקלעו למציאות הקשה הזו של קונפליקט הורי. המעורבות שלי מביאה לדיון המשפטי את הפן אישי,החינוכי, הייעוצי וההדרכתי הרואה את טובת הילד ורווחתו מעל הכל, ומעניק להורים את הכלים להבין, לסנן ולהפריד בין הקונפליקט האישי-זוגי הכואב ובין הקונפליקט סביב הסדרי שהייה וראייה של הילדים.

אני כותבת לכם, כי התגעגעתי. כי התחדשתי. כי יש עוד דברים בקנה. כי יש לי עוד חלום אחד שעליו אני עובדת ממש בימים אלה, ויוכל להתממש רק בזכותכם. הישארו מחוברים, שתפו וצרפו חברים לקבוצה, (מבטיחה לא להיות טרחנית…) מה שבטוח, יהיה מעניין.

תודה שהצטרפתם לקבוצה ותודה שעצרתם לקרוא,

ובעיקר תודה על כל ההודעות שקיבלתי ועודי מקבלת מכם, שמחזקות אותי כל כך… נעים להרגיש נאהבת.

להצטרפות אל קבוצת הווטסאפ "שיתוף של שבת" לחצו כאן

נעמי גלילי

נעמי גלילי - ליווי משפחות והדרכת הורים

מוסמכת מכון אדלר ואשת חינוך בכירה. נעמי עוסקת בהדרכה הורית בקבוצות ובאופן פרטני בקליניקה בקריות ובת"א, מרצה במסגרות שונות להורים וזוגות צעירים. אני מזמינה אתכם להתלוות אלי במסע להפיכת אתגרים אלה של תחילת הדרך, לדרך של התפתחות, גדילה, אהבה, רוגע וביטחון.
שתפו עם הורה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

מאמרים בנושא הדרכת הורות

מה עושים שהילד תופס אתכם על חם.. לא נעים בכלל. זה ממש מביך כשילד תופס אותנו באמצע אקט ולא משנה בן כמה הוא/היא. הרגישות שלך לשמוע מבין הדברים את הצורך של הבת שלך להבין מאוד נוגע ללב. הכנות שלך עוד יותר…..

שיתוף של שבת

הגעתם עד לכאן, אז בואו נדבר...

קו נעמי גלילי